Q-Switch II

Pielęgnacja skóry i laseroterapia

Q-Switch II

Pielęgnacja skóry i laseroterapia

Urządzenie Q-Switch II to odpowiedź na potrzeby klientów poszukujących najwyższej jakości usług usuwania tatuaży, makijażu permanentnego oraz zabiegów kosmetycznych oczyszczających skórę i likwidujących przebarwienia. Jego zasada działania opiera się na wykorzystaniu lasera Nd:YAG do emisji ultrakrótkich, wysokoenergetycznych impulsów świetlnych wywołujących tzw. efekt fotoakustyczny. Taka świetlna „fala uderzeniowa” skupia się w miejscu nagromadzenia pigmentu (naturalnego, jak np. w znamionach, czy pochodzenia sztucznego, np. tuszu tatuatorskiego), prowadząc do jego rozbicia na mniejsze cząsteczki, które następnie zostają naturalnie wchłonięte przez organizm i wydalone.

  • Trzy dostępne zakresy robocze światła laserowego dla najskuteczniejszych zabiegów
  • Moc lasera dla pielęgnacji i poprawy struktury skóry oraz walce ze zmarszczkami i niedoskonałościami
  • Możliwość wykonywania peelingu węglowego
  • Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego
  • Likwidowanie przebarwień, piegów i znamion
  • Zastosowania w podologii i zamykaniu naczynek

Laser UROBOROS Q-SWITCH świetnie sprawdza się przy różnego rodzaju zabiegach niwelujących kolorystyczne defekty skóry. Jest także doskonałym narzędziem do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych oczyszczających i zwężających pory, zwalczających niedoskonałości, ujednolicających koloryt skóry, zmniejszających wydzielanie sebum, a także stymulujących produkcję kolagenu (np. w kuracji przeciwzmarszczkowej lub liftingującej). Wszystkie te zalety łączy wciąż zyskujący na popularności zabieg laserowego peelingu węglowego. Urządzenie pozwala również na wykonywanie laserowego zamykania naczynek.

Laser posiada trzy zakresy robocze: długość fali 1064 nm powoduje rozbicie pigmentu barwy czarnej i niebieskiej, natomiast długość 532 nm powoduje rozbicie barw: czerwonej, różowej, purpurowej i brązowej; długość fali 1320 nm pozwala natomiast na wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem węgla aktywowanego.